hoofding_vlagjes.jpg
   

 
 
     
Website_Sponsors_2017-8.png
 

'Nergens plaats voor ons kermismateriaal'

Penningmeester vreest voor voortbestaan Vestjes- en Molekenskermis

10 JANUARI 2012 WAASMUNSTER  - De traditie van 126 jaar wijkkermis in de Neerstraat staat volgens penningmeester Robert Mees op de helling. 'We krijgen geen plaats meer om ons kermismateriaal op te bergen.'

geen_plaats_kermismateriaal

'We kampen al vele jaren met de nood aan een degelijke opslagplaats voor ons kermismateriaal', zegt Robert Mees. 'Om onze folkloristische kermis te kunnen organiseren, hebben we jaarlijks te gebruiken materiaal in stock. Momenteel zijn onze twee wagens, de podiumelementen en het geraamte van reus Grote Miel opgeslagen in een vervallen schuur van landbouwer Fiel De Beule van 't Steentje. Maar het regent er binnen en de situatie wordt zelfs gevaarlijk. Een deel van het dak is al ingestort.'

'We hebben ons probleem al meerdere keren aangekaart bij het gemeentebestuur, dat nochtans prat gaat op onze historische Vestjes- en Molekenskermis. Maar we horen telkens dat er geen plaats voorhanden is, zelfs nu de gemeente in onze eigen straat de overgebleven gebouwen op de Mantasite gaat verbouwen tot gemeentemagazijn. Dat kan ik niet begrijpen', zegt Mees.

Broze materialen zoals de kop en de kledij van Grote Miel zijn noodgedwongen opgeslagen op de zolder van bestuurslid William Scott. 'We zijn ten einde raad, in zoverre dat enkele bestuursleden al opperen om een eigen berging te bouwen op de grond van een privé-eigenaar. Maar als penningmeester weet ik dat onze kermiskas zo'n investering niet aankan. Dat zou de doodsteek betekenen van onze vereniging en dus van de wijkkermis! Ik ben al gaan onderhandelen bij enkele nieuwe bedrijven in de KMO-zone Manta, maar daar is geen plaats vrij. In het nieuwe gemeentemagazijn zal zeker ruimte zijn voor de stockage van onze materialen. We zijn zelfs bereid huurgeld te betalen voor een plaats van pakweg 25 vierkante meter of daarvoor een deel van onze gemeentelijke subsidie af te staan.'

Nog meer plaatsgebrek

Schepen voor Feestelijkheden Ludo Lenaerts (CD&V) weet dat het kermiscomité uit de Neerstraat de vraag naar berging al meermaals heeft gesteld. 'Er zijn ook gelijkaardige noden bij andere verenigingen', zegt Lenaerts. 'Onder meer het Roosenbergkoor en toneelvereniging Plankvast zijn vragende partij, net als muziekgroepjes die nood hebben aan repetitieruimte. We hebben tot dusver de boot afgehouden bij gebrek aan gemeentelijke accommodaties. Zodra het gemeentelijk magazijn in de Neerstraat is afgewerkt, moet dit probleem bespreekbaar worden. Met onze partij zullen we dit item zeker opnemen in ons verkiezingsprogramma in oktober', besluit Lenaerts.